Weer Medemblik donderdag 5 november: volop zon, maar frisse oostenwind

De ochtend begint helder en fris, met temperaturen rond 4 tot 6 graden. Al vanaf zonsopkomst laat de zon zich zien en gedurende de ochtend blijft het vrijwel onbewolkt. De wind waait uit het oosten tot noordoosten en is matig, maar kan langs het IJsselmeer vrij krachtig tot krachtig worden. Vooral fietsers en wandelaars moeten rekening houden met de frisse wind.
Zonnige middag en heldere avond
Tijdens de middaguren stijgt de temperatuur naar ongeveer 9 graden, plaatselijk mogelijk 10 graden. Ondanks de lage temperatuur zorgt de overvloedige zonneschijn voor aangenaam herfstweer. De neerslagkans is vrijwel nihil en er worden ongeveer zeven zonuren verwacht. De zon gaat rond 17.01 uur onder, waarna het snel afkoelt.
De avond verloopt helder en droog. De temperatuur daalt geleidelijk richting 5 tot 6 graden. De oostenwind blijft vooral langs het IJsselmeer goed merkbaar, waardoor het buiten kouder aanvoelt dan de thermometer aangeeft.
Vrijdag opnieuw zonnig, weekend meer bewolking
Ook vrijdag 6 november blijft het in Medemblik droog en zonnig. Met ongeveer 8 tot 9 graden wordt het opnieuw een frisse herfstdag. In de nachtelijke uren kan het landinwaarts flink afkoelen, terwijl de invloed van het IJsselmeer de temperatuur direct langs de kust wat hoger houdt.
Vanaf zaterdag neemt de bewolking toe en krijgt de zon minder ruimte. Zondag stijgt de kans op een enkele lichte bui, bij temperaturen rond 10 graden. Daarmee lijkt het zonnige en droge herfstweer richting het weekend geleidelijk plaats te maken voor wisselvalliger omstandigheden.